9 قدم تا تغییر زندگی و رسیدن به موفقیت!

نه قدم تا تغییر زندگی و رسیدن به موفقیت!!

با توجه به توصیه مشاوران و افراد موفق، در اینجا 9 گام برای رسیدن به موفقیت در زندگی شخصی و حرفه ای شما به طور مختصر توضیح داده شده است که می تواند راهگشای شما باشد.

1. موفقیت را برای خود تعریف کنید.

تنها شما هستید که می داند چه چیزی باعث پیشرفت تان می شود. وقتی می خواهید به هدفی برسید (چه این هدف شروع شغل جدید، نوشتن کتاب، و یا راه اندازی باشگاه ورزشی باشد)، فکرتان را با در نظر گرفتن نتیجه نهایی آغاز کنید. آن را بنویسید و هر روز کارهایی در همان راستا انجام دهید.

2. موفقیتی که تعریف کردید را تجسم کنید.

زمانی را بخاطر بیاورید که کاری را به انجام رساندید و به خودتان افتخار کردید. اکنون تصور کنید بهترین درآمد ممکن برای شغل جدیدی که انتخاب کردید چقدر است و تصویر همان موفقیت و احساس خوب را بخاطر آورید. برای آینده همان کار تلاش کنید و بدبینی های خود را کنار بگذارید.

3. از افکار کوچکتر آغاز کنید.

نمی توان یک شبه مسیر زندگی را تغییر داد. بنابراین از انتظارات و تصمیمات کوچکتر آغاز کنید و به آرامی در راستای هدفتان گام بردارید. با عجله و برداشتن سنگ بزرگ، زمینه شکست خود را فراهم نکنید.

4. ثبات شرط اصلی است.

به تعویق انداختن می تواند به سرعت تبدیل به استرس شما شود. مغزتان را در حالت اجبار برای انجام کار قرار دهید. استرس، خلاقیت را از شما گرفته و سلامتی تان را به خطر می اندازد. کارتان را زود شروع کنید و برای هر مرحله، به اندازه خودش زمان بگذارید.

5. اولویت هایتان را مشخص کنید.

سخت ترین و مهم ترین کارها را در راس برنامه روزانه خود قرار دهید. حتی اگر فکر می کنید انجام چند کار کوچکتر به شما کمک می کند که کار بزرگ را به پیش ببرید، باید بدانید اراده اغلب در آغاز روز (نسبت به پایان روز) قدرت بیشتری دارد. توجه کنید که چه ساعاتی بازدهی کارتان بیشتر است و برنامه خود را بر همان اساس تنظیم کنید.

6. بخشی از کار را به دیگران بسپارید.

شما نخواهید توانست همه کارها را به تنهایی انجام دهید. فکر کنید (در کار یا زندگی شخصی تان) چه وظایفی را می توان به عهده دیگران سپرد. به این ترتیب شما می توانید زمان بیشتری را به اولویت هایتان اختصاص دهید. از انجام برخی کارها دست بکشید و طعم شیرین بازدهی بالاتر در پایان را بچشید.

7. برای خود همکارانی پیدا کنید.

برای اینکه پیوستگی این گام ها حفظ شود از دوستان، همکاران، یا اعضای خانواده که هم نظر با شما هستند و شما را درک می کنند و از موفقیت تان خوشحال می شوند و ایده های شان را با شما در میان می گذارند درخواست کمک کنید. گاهی از غیر محتمل ترین افراد حمایت و پشتیبانی به ما می رسد. فقط کافی است ذهن خود را باز بگذارید.

8. انگیزه خود را حفظ کنید.

برای آنکه به فعالیت ادامه داده و تسلیم شکست نشوید برای خودتان یک کتابچه «انگیزه» تهیه کنید. به گفته های افرادی موفق و الهامبخش توجه کنید و موزیک هایی گوش دهید که خلاقیت و انرژی تان و بازدهی تان را افزایش می دهد. محیطی را فراهم کنید که بستری برای موفقیت تان شود.

9. یک کار را با دقت انجام دهید و فردا کار بعدی را آغاز کنید.

اگر احساس می کنید سرتان خیلی شلوغ است، دست نگهدارید و فقط بر یک هدف در آن واحد تمرکز داشته باشید. سعی کنید در هر روز وقت تان را بر یک پروژه صرف کنید و نظاره گر موفقیت خود باشید.

اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید، آنرا با ما درمیان بگذارید

منبع: برترینها

 1. آیناز پاسخ دادن
  سپاس از محتوای نابتون
 2. بهار پاسخ دادن
  سلام مرسی عالی بود میشه برای انجامک مورد 8 مطلب بذارید؟
 3. ایوب یارمحمدزهی پاسخ دادن
  عالی بود خیلی استفاده کردم . ممنون
 4. محمد پاسخ دادن
  سلام ممنون ازمطالبتون بسیارعالی است .اماحیف این مطالب درایران کارایی ندارد به خاطراینکه موفقیت درسته به پشتکاروامیدنیاز داره امادرایران به یه چیزه مهمتربه ناااااامممممم پارتی(بند پ)نیازداره اگرپارتی داشته باشی به همه جامیرسی اگه هم نه مثل من بایدبیکارباشی هرراهی هم فکرکرده باشین من رفتم ولی نشدباتشکر
  • ادمین پاسخ دادن
   دوست عزیز در اینکه اقتصاد ایران مریض است و با مشکلاتی از قبیل آنچه شما بدان اشاره کردید دست و پنجه نرم میکند شکی نیست ولی این مطلب نیز پذیرفتنی نیست که تمام افراد موفقی که در این کشور مشغول به فعالیت هستند همگی از راه های غیر اصولی به موفقیت رسیده باشند. برای رهایی از وضعیتی که تشریح کردید در درجه اول باید به خودتان نگاه کنید. علم، توانایی ها و مهارت های خود را بسنجید و ببینید که آیا واقعا متناسب با توقعاتتان توانایی هم دارید؟ به اعتقاد من برای افراد با دانش و توانایی همواره کاری مناسب با درآمدی خوب وجود دارد
  • حسین پاسخ دادن
   همیشه یه راه هست که نرفتی.
 5. با سلام و خسته نباشید : از راهنماییهای شما بزرگان ممنون و سپاسگزارم انشااله جوانان ما لتوانند از روش های ارایه شده شما بهره کافی برده باشند . با تشکر مجددو آرزوی موفقیت برا یکایک اقشار این مرز و بوم
 6. sara پاسخ دادن
  سلام . وقت بخیر. از مقاله های بسیارمفید وکاربردیتون ممنونم. موفق باشید.
 7. باسلام وتشکرعالی است.
 8. سامی پاسخ دادن
  بسیار عالی
 9. diako پاسخ دادن
  با توجه به زندگی روزمره به ویژه در ایران امکان درک اینکه یک فرد در سن 25 ساگی میتواند به آرزوهایش برسد ناممکن است . حال اگر وابستگی هایی در زندگی داشته باشد . برای مثال دو جوان در سن 20 سالگی و در دو شرایط کاملا متفاوت . یکی پولدار و دیگری بی پول . تفاوت آنها در بی پولی نیست بلگه در دیگاه و امکانات است . بی پول، افکارش درگیر تمامی موارد مشکلات و جوان ثروتمند افکاری جز خود نمایی ندارد . اما تا به حال هم به فکر آن نشده ایم که چرا ما اینگونه هستیم . تجربه شخصیم در زندگی بر این استوار است که خانواده ها در بسیار ی از موارد باز دارنده بوده و هستند . در حالی که چیزی از زندگی یاد نگرفته ایم باز این همه ادعا داریم بدون اینکه دانشی از آن داشته باشیم. با تشکر از مطالب ارزنده شما اما این موفقیت ها در راستای جامعه ای با برنامه ریزی درست و مدیریت اجتماعی عالی نزد مردم امکان پذیر است.
 10. موسوی پاسخ دادن
  با تشکر خیلی مطالبتون خوبه منم یه سایت فرستادم که از مطالبش بای کاربران دیگه هم استفاده کنیدددددددددددد سایت آقای عرفانی زاده با تشکر
 11. fateme پاسخ دادن
  با سلام و احترام ممنون عالی بود
 12. مهدی پاسخ دادن
  سلام.وقت شما بخیروشادی.باتشکر از مقاله بسیار عالی و بسیار مفیدتون.شاد و سربلند وموفق باشید.

نظر بدهید

*

* captcha