6 گام اساسی که در راه اندازی کسب و کارتان به شما کمک می کند

6 گام اساسی که در راه اندازی کسب و کارتان به شما کمک می کند

اگر شما تصمیم گرفته اید که از امروز رئیس خودتان باشید و یک کسب و کار برای خود راه اندازی کنید اما هنوز نمی دانید که چه طور باید به این هدف بزرگ برسید این مطلب به شما کمک می کند که اولین قدم ها را دقیق تر بردارید. در این مقاله 6 گام اساسی برای شروع یک کسب و کار توضیح داده شده است.

اما اگر هنوز به این نتیجه نرسیده اید که باید کسب و کاری برای خودتان داشته باشید قبل از خواندن این مطلب حتما مقاله ما در مورد “9 دلیل برای اینکه باید از همین امروز به فکر راه اندازی یک کسب و کار برای خودتان باشید” را مطالعه کنید.

انجام دادن هر کار جدید خصوصا تغییر نحوه زندگی کاری و راه اندازی یک کسب و کار همواره با ترس همراه است. اگر شما هم با این حس رو به رو هستید نگران نباشید این ترس فقط  مختص شما نیست و همه کسانی که در حال حاضر در کسب و کار خود موفقند این ترس ها را تجربه کرده اند. حال سوال این است که چگونه می توان بر این ترس غلبه کرد؟ ترس همیشه به خاطر ناشناخته بودن مسیر است و اگر شما مسیر را برای خود روشن کنید راحت تر می توانید به هدف خود برسید. این 6 گام به شما در روشن کردن مسیر بسیار کمک خواهد کرد :

گام اول : مشخص کنید که چرا می خواهید یک کسب و کار راه اندازی کنید

اولین کاری که باید بکنید این است که هدفتان را به طور واضح مشخص کنید. با خودتان رو راست باشید و دلایلی که می خواهید از امروز یک کسب و کار جدید را شروع کنید را برای خود روشن کنید. حتی توصیه ما به شما این است که این اهداف را یادداشت کنید و در جایی قرار دهید که در روز چندین بار بتوانید آنها را ببینید. نیرویی که رسیدن به این اهداف در شما ایجاد می کند در مواجهه با مشکلات بسیار می تواند به شما کمک کند. دلهره را کنار بگذارید و با نیروی اراده برای رسیدن به هدفتان اولین قدم را بردارید. هر زمان که احساس ضعف یا خستگی کردید دوباره اهداف خود را مرور کنید و ببینید برای رسیدن به چه چیزی این مسیر را برگزیده اید. نتیجه شگفت انگیز خواهد بود، پس از هر بار مرور اهدافتان شما در خود نیرویی عجیب برای جلو رفتن احساس خواهید کرد. اگر هنوز برای شروع این مسیر به یقین نرسیده اید اینجا را مطالعه کنید.

گام دوم : نوع کسب و کاری که می خواهید راه اندازی کنید را مشخص کنید

دومین گام انتخاب نوع کسب و کاری است که می خواهید راه اندازی کنید. زمانی که من با افراد در مورد تصورشان در مورد راه اندازی یک کسب و کار صحبت می کنم بسیاری از آنها فکر می کنند که راه اندازی یک کسب و کار یعنی اختراع کردن یک چیز جدید یا عرضه یه محصول نو آورانه، بعد با نا امیدی با خود می گویند من توانایی همچین کاری را ندارم. در صورتی که اگر به دنیای اطراف خود نگاه کنید درصد بسیار ناچیزی از کسب و کارها نو آورانه هستند. بسیاری از آنها همان محصولات موجود را به طریقی دیگر عرضه می کنند. یک مثال ملموس بستنی دومینو است. وقتی محصولات این شرکت را که حدود یکسال است در این عرصه به طور جدی وارد شده است با رقیب با قدمت خود یعنی میهن مقایسه می کنید هیچ تفاوت فاحشی بین آنها نمی بینید ولی دومینو وارد بازار شد و همان محصول قبلی را به بازار فقط به شکلی جدید عرضه کرد و در حال حاضر رقیبی جدی برای میهن باسابقه محسوب می شود.

به اطراف خود به دقت نگاه کنید ببینید دوست دارید وارد چه حوزه ای بشوید. مثلا در حوزه مواد غذایی، پوشاک، لوازم منزل، حوزه الکترونیک و یا ….

برای این انتخاب ابتدا حوزه های کاری مختلف را برای خود لیست کنید و سپس به سوالات زیر به دقت پاسخ دهید :

 • چه قدر به این فیلد کاری علاقه مندم؟
  فیلدی را انتخاب کنید که به کار در آن علاقه مندید
 • آیا آنچه که من عرضه میکنم یک نیاز ضروری برای مشتریان است یا یک نیاز ثانویه؟
  با توجه به اوضاع اقتصادی کشور کالاهای ضروری در اولویت قرار دارند
 • بزرگی بازاری که می خواهم وارد آن شوم چه قدر است؟
  بازاری را انتخاب کنید که طیف وسیعی از مشتریان را در بر بگیرد
 • آیا بازار هنوز کشش لازم را دارد یا اشباع شده است؟
  بازارهایی با رقابت فشرده برای شما که اولین تجربه خود را پشت سر می گذارید مناسب نیست
 • برای راه اندازی یک کسب و کار در این حوزه به چه قدر سرمایه نیاز است؟
  برای شروع کسب و کاری را انتخاب کنید که راه اندازی آن سرمایه زیادی نمی خواهد

گام سوم : برای خود یک نقشه تجاری (Business Plan)  تهیه کنید

احتمالا با شنیدن عبارت Business Plan الان اخم های شما در هم رفته است و در حال این گفتگوی درونی با خود هستید : “اینم یه مقاله غیر کاربردی دیگه با کلمات قلمبه سلمبه” ولی اصلا نگران نباشید. Business Plan یا نقشه تجاری هیچ چیز عجیب و پیچیده ای نیست ولی وجود آن یکی از مهمترین  ضروریات راه اندازی یک کسب و کار است. نقشه تجاری به شما کمک می کند که شرایط کسب و کار را برای خود روشن کنید و بتوانید در آینده میزان دسترسی به اهدافتان را بسنجید. برای نوشتن یک Business Plan کافیست به سوالات زیر پاسخ دهید :

کسب و کار شما چه برتری ای نسبت به کسب و کارهای مشابه دارد؟ چه میزان سرمایه برای راه اندازی کسب و کارتان نیاز دارید؟ هزینه های جانبی (ثابت و متغیر) چه قدر هستند؟ بازار هدف شما کدام مشتریان هستند؟ قیمت و سود محصولاتی که می خواهید عرضه کنید چه قدر است؟ چه میزان باید فروش داشته باشید تا هزینه های اولیه پوشش داده شود؟ بعد از چه مدت به سود آوری خواهید رسید؟ محصول شما چگونه به دست مشتری خواهد رسید؟

گام چهارم :  رقیبان خود را بشناسید

حال که نسبت به شرایط کار خود اطلاعات لازم را کسب کردید باید به سراغ رقبا بروید و وضعیت رقبای خود در بازار را بررسی کنید. تقریبا شما هیچ تجارتی را نمی توانید راه اندازی کنید که در آن بدون رقیب باشید. نکته اساسی این است که تعداد رقبای شما به نسبت بزرگی بازاری که وارد آن شده اید چه قدر است؟ ممکن است تعداد رقبا در یک بازار زیاد باشد ولی این بازار این قدر بزرگ باشد که هنوز ظرفیت برای ورود به آن بسیار باشد.

گام پنجم : مقدمات لازم برای شروع کسب و کارتان را مشخص کنید

در این مرحله باید مشخص کنید که برای شروع کارتان به چه چیزهایی احتیاج دارید. اگر احتیاج به مکانی برای راه اندازی کسب و کارتان دارید باید مکان و ابعاد آنرا مشخص کنید. اگر کسب و کار شما الکترونیکی است باید مشخص نمایید سایت اینترنتی شما چگونه راه اندازی و پشتیبانی می شود. وسایل و ابزار لازم برای شروع کسب و کارتان چه چیزهایی می باشند و چکونه باید آنها را تهیه کنید و هر آنچه که برای شروع کار به آن نیازمندید را تعیین نمایید.

گام ششم : آستین ها را بالا بزنید و کسب و کار خود را شروع کنید

به شما تبریک می گویم اگر تا این مرحله پیش آمده اید پس تنها یک گام برای وارد شدن به دنیای مهیج تجارت فاصله دارید. اینکه آنچه را که گرد آورده اید و اطلاعاتی را که کسب کرده اید عملی کنید. یک نکته اساسی برای شروع هر کسب و کاری وجود دارد و آن تلاش و خواستن است. تصور نکنید که برای راه اندازی تمامی کسب و کارها به سرمایه زیاد یا یک ایده فوق العاده نیاز است. شما حتی با همین پس انداز  اندک خود می توانید یک کسب و کار کوچک راه بیندازید و سپس با تکیه بر آموزش و تجربه ای که اندوخته اید آنرا گسترش دهید. مهم این است که بخواهید شروع کنید و برای این خواستن خود تلاش کنید و وقت و انرژی صرف نمایید. از مشکلات نترسید و ایمان داشته باشید که آنها که یاد میگیرند و از آموخته های خود استفاده کنند موفق خواهند بود.

اگر شما هم تجربه یا نظری در خصوص راه اندازی یک کسب و کار دارید با ما و دیگر دوستان خود در کامنتهای ذیل این مطلب به اشتراک بگذارید

 1. sasa پاسخ دادن
  لطفا منو راهنمایی کنید من بخاطر بدهیم تو شرکت صبح تا 5 بعدظهر کارمیکنم که بدهیم کسر بشه و درامد ندارم اما میخام 5 تا 9 تو املاک کار کنم یه دختر 20 ساله ام بنظرتون کار اشتباهی میکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • ادمین پاسخ دادن
   دوست عزیز کسب تجربه خصوصا در زمینه کار و تجارت همواره می تواند مفید باشد. ولی مسیری که شما برای کسب تجربه انتخاب می کنید بسیار می تواند در رسیدن شما به موفقیت های بزرگ در آینده تاثیر گذار باشد. اولین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که آیا مسیری که در حال ورود به آن هستید با علاقه شما همخوان است؟ یکی از مهم ترین فاکتورها در موفقیت پشتکار است و پشتکار فقط با علاقه حاصل می شود. اگر علاقه مندی شما تجارت زمین و یا کار در فیلد املاک است و آینده شغلی خود را در این حرفه می بینید تصمیم که گرفته اید می تواند در رسیدن شما به هدفتان بسیار موثر باشد. مورد بعدی که باید مد نظر داشته باشید این است که آیا زمینه برای رشد شما در محل کارتان فراهم است؟ در انتخاب محل کارتان وسواس بیشتری به خرج دهید و این نکته را مد نظر داشته باشید که عایدی مالی به تنهایی کافی نیست. اگر هدف شما پیشرفت است عایدی علمی حتی از عایدی مالی مهم تر است. و مورد آخر این است که در هر حرفه ای که وارد می شوید مطالعه و آموزش را فراموش نکنید. مطالعه می تواند مسیر موفقیت را برای شما هموارتر و دسترس تر نماید
 2. sasa پاسخ دادن
  باسلام وخسته نباشید بزارید اول از خودم بگم من 13 ساله بودم وارد بازار کار شدم و از فروشندگی شروع کردم تا بجای رسیدم ذهن کارمندیمو نابود کردم و نمایندگی گرفتم برای خودم 19 سالگی ورشکست شدم وبا 8 میلیون بدهی حالا دارم کار میکنم بدهیمو بدم اما نمیخام بازم کارمند جایی بشم و تو فکر خوداشتغالی هستم تو بازار کار جنسیت ملاک نیست من یه دخترم اما اراده و توانایی یه مرد رو دارم اما بدیش اینه گاهی بخاطر احساسات کم میارم به امید اینکه خودم کارفرمای خودم بشم هرچند دور نیست ( ای روزگار تو اگر به من سخت میگیری باخبر باش که پژمردن من آسان نیست گرچه دلگیرترم از دیروزم گرچه فردای غم انگیز مرا میخواند لیک باور دارم دلخوشیها کم نیست زندگی باید کرد ) این جمله ای بود که وقتی ورشکست شدم بدون هیچ تکیه گاهی وایسادم
  • ادمین پاسخ دادن
   دوست عزیز اراده و پشتکار شما تحسین بر انگیز است. در سایه همین تلاش قطعا دوباره به موفقیت خواهید رسید. مسیر موفقیت بسیار از کار آفرینان برتر هم از شکست گذشته است. اراده و توانایی زنانه شما می تواند سر مشق بسیاری از جوانان باشد. به امید اینکه روزی داستان موفقیت شما را برای خوانندگانمان بازگو کنیم
 3. ava پاسخ دادن
  سلام من یه سرمایه کوچیک دارم چطوری سرمایمو زیاد کنم لطفا شما یه کار بمن پیشنهاد کنید واقعا خسته شدم
  • ادمین پاسخ دادن
   دوست عزیز با شماره 021-89714 در ساعات اداری تماس بگیرید و یا تلفن خود را از همین طریق برای ارسال نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند
 4. کیارش جعفری پاسخ دادن
  سلام مطالبتون خیلی مفیده ولی متاسفانه به درد من نمی خوره !!! علاقه من به رایانه و اینترنت و سایت نویسی و هک و امنیت خیلی زیاده اطلاعات من در رایانه و سایت نویسی و هک و امنیت زیاده ولی من نمی تونم کسب و کاری برای خودم راه به اندازم لطفا منو بیشتر راهنمایی کنید و بگید من چه کسب و کاره هایی می توانم در اینترنت و رایانه راه بیندازم
  • ادمین پاسخ دادن
   دوست عزیز برای راه اندازی یک کسب و کار همان طور که در مقاله نیز بدان اشاره شده است علاوه بر علاقه به پارامترهای دیگری هم نیاز می باشد. شما در درجه اول باید اطلاعات و دانش خود در حوزه علاقه مندیتان افزایش دهید. مطالعه مستمر و مشاهده کسب و کارهایی که در این حوزه فعال هستند و ارتباط با افراد متخصص به شما کمک می کند که در مسیر درست قرار بگیرید
 5. zahra پاسخ دادن
  سلام و خسته نباشید من از نظر کیفی کارم خوبه . خیلی هم خوبه ولی فن بیان و جذبه ندارم و مشتری هامو به همین دلیل می پرونم. لطفا کمکم کنید. خیلی دوست دارم اعتماد به نفس بیشتری داشته باشم ولی نمی دونم چطوری . لطفا کتاب معرفی کنید . ممنونم
  • ادمین پاسخ دادن
   دوست عزیز شما می توانید در دوره های فنون مذاکره شرکت کنید یا مطالبی در این حوزه مطالعه نمایید. تکنیک های این حوزه تاثیر بسزایی در تقویت توانایی شما در ارتباط برقرار کردن مناسب با مشتریانتان خواهد داشت. همچنین توجه داشته باشید که هر حیطه کاری متخصص مربوط به خود را دارد. اگر شما در پیاده سازی موفق هستید و می توانید یک محصول با کیفیت تولید کنید قسمت ارتباط با مشتری را نیز می توانید به فردی که در حوزه فروش یا ارتباط با مشتری تبحر دارد بسپارید.
 6. پرند پاسخ دادن
  من به عكاسي علاقه داشتم ولي نه پولي داشتم كه اموزش ببينم و نه دوربين وساير ابزار .رفتم يك اتليه خيلي عالي كه سرشون شلوغ بود ازشون خواستم به من اموزش بدن در ازاش منم تا وقتي ياد بگيرم بدون حقوق كار كنم يك ماهه با همه وجود تلاش كردم و هر انچه كه لازم بود ياد گرفتم.چند ماه حقوقم رو جمع كردم با يك وام از اداره كار الان يكي از بزرگترين اتليه ها رو توي 26 سالگي دارم.قصد دارم فعاليتم رو در ساير كارهاي هنري هم جدي شروع كنم.من غرور نداشتم.من واقعا عاشقانه دل به كار دادم.من مدركم هم كارشناسي ارشد معماري هست.من رفتم دنبال علاقه ام و تو همين كشور با همين مشكلات به نسبت شرايطم موفقم.تلاش تلاش تلاش
  • Admin پاسخ دادن
   آفرین به شما دوست عزیز. قطعا سرگذشت شما یک مثال عالی برای افرادیست که بدون هیچ تلاشی سرسختانه معتقدند که در این مملکت نمی توان هیچ کاری کرد. برایتان آرزوی موفقیت روز افزون در تمام مراحل زندگی را داریم
 7. من خیلی دوست دارم یک برنامه تجاری داشته باشم دردرونم یک احساس دارم ولی نمیدونم چی هست
 8. حسین پاسخ دادن
  میخوام بیام تو فروشگاه رایانمهر ولی نمیدونم چطوری؟؟؟؟ اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم راهنماییم کنه.... ثواب داره
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز در ساعات اداری با شماره 89714-021 تماس بگیرید و یا شماره خود را از همین طریق برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند
 9. بهار پاسخ دادن
  سلام . من میخام طلاهامو بفروشم فروشگاه بخرم از رایانمهر 779000 تومان . چکار کنم نکنه شکست بخورم ؟
  • echargesite پاسخ دادن
   دوست عزیز توجه داشته باشید که در هیچ تجارتی تضمینی قطعی برای موفقیت وجود ندارد این نوع تلاش و برنامه تبلیغاتی و بازاریابی شماست که می تواند باعث موفقیت و یا شکست شما گردد. توصیه اکید ما به شما این است که قبل از هر اقدامی شرایط دریافت نمایندگی و مستنداتی که ما در سایت قرار داده ایم را به طور کامل مطالعه نمایید. سپس یک برنامه مدون تبلیغاتی برای خود تهیه نمایید و ببینید که آیا توان اجرایی کردن ان را دارید یا خیر. برای موفقیت در تجارت کارت شارژ نیز مانند هر تجارت دیگری شما با زمان و انرژی برای موفقیت صرف کنید و البته انگیزه لازم برای یادگیری و پیشرفت در این مسیر را داشته باشید
 10. هادی پاسخ دادن
  سلام آیا با کد شخصی که خریداری می کنیم می توانیم قرعه کشی جداگانه (قرعه کشی آیفون 5 که متعلق به رایانمهر است) برگزار کرد؟ مثلا من در یک شهرستان هستم و می خواهم بین کاربران همین شهرستان قرعه کشی بزارم. اگر جواب مثبت است لطفا راهنمایی کنید چگونه. سپاس
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز بعد از دریافت فروشگاه یک پنل مدیریت در اختیار شما قرار می گیرد که اطلاعات خریدهای انجام شده در آن درج می شود و شما می توانید بر اساس این اطلاعات قرعه کشی خود را از بین خریداران شارژ از فروشگاهتان انجام دهید. فقط توجه داشته باشید کلیه امور قرعه کشی از جمله برگزاری قرعه کشی، اطلاع رسانی، تامین و اهدای جایزه و ... به عهده مدیر فروشگاه می باشد.
 11. سارا.م پاسخ دادن
  سلام من عاشق دنیای نوشت افزار هستم و قصد دارم برای ورود به این فضا شروع به مطالعه و صحبت با باتجربه های این تجارت کنم. فقط یک سوال ذهنم رو مشغول کرده و اینکه به نظر شما کشور ما در سال های آتی که با کاهش جمعیت رو به روست بازار خوبی برای فروش محصولات نوشت افزار خواهد بود؟منظور بازار پر فروش و پرتقاضاست
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز یکی از اشتباهاتی که افراد در هنگام شروع کار جدید انجام می دهند عدم داشتن ذهنیت درست در خصوص حجم کاری که می خواهند انجام دهند در قیاس با بازار آن تجارت می باشد. قطع به یقین شما برای شروع یک تجارت باید یک بازار کوچک را برای خود به عنوان هدف قرار دهید زیرا سرمایه، توان و تجربه شما متناسب با یک بازار بزرگ نیست. صحبت کردن از یک مقیاس بزرگ مانند کشور برای شروع کار، تنها شما را در برنامه ریزی دچار اشتباه خواهد کرد. یک مثال واضح برای بهتر باز شدن موضوع برای شما می آورم در دنیای کارت شارژ رقبایی مانند بانک ها وجود دارند. قطعا هیچ شرکت خصوصی ای نمی تواند با سرمایه و توان بانک ها رقابت کنند. آنها به منابع عظیم مالی متصل هستند که این امر تبلیغات را برای آنها بسیار راحت کرد. حال با این اوصاف سوال این است آیا شرکتی مانند رایانمهر که سرمایه آن قابل قیاس با بانک ها نیست نباید وارد این بازار شود ؟ بازار کارت شارژ به قدری گسترده است که حتی دستیابی به قسمت کوچکی از آن نیز می تواند وارد شدن به این تجارت را کاملا توجیه پذیر نماید. ما با شناخت بازار خود و قرار دادن قسمتی کوچک از آن به عنوان هدف وارد این بازار شده ایم و تا به این لحظه نیز موفق بوده ایم. شما نیز باید بازار خود را به قسمت های کوچک تر که توان رقابت در ان را داشته باشید تقسیم نمایید و سپس با یک برنامه ریزی مناسب وارد این بازار شوید. از دیدگاه من برای کسب و کارهای کوچک هر بازاری می تواند مستعد و سود آور باشد به شرط داشتن یک دید کامل و جامع نسبت به آن بازار
 12. نسرین پاسخ دادن
  سلام خسته نباشید من تازه میخوام شروع کنم و اول کار هستم و چون پول زیادی ندارم میخوام با کدهای نقره ای شروع کنم و برسم به طلایی حال سوال من اینه که با خط همراه اول چرا نمیشه شارژ کرد و فقط با ایرانسل چرا؟ من حساب کردم کل فامیل 4 نفر ایرانسل دارند بقیه همراه اول دائمی و اعتباری . حالا سوال من اینه راهی نداره که با همراه اول شارژ کرد؟
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز، با تشکر از بیان نقطه نظر شما. در حال حاضر فروشگاه های ussd شرکت رایانمهر از طریق سیمکارت ایرانسل در دسترس هستند ولی شارژ هر چهار اپراتور از طریق آن ارائه می گردد. تیم فنی و تجاری شرکت رایانمهر در حال فراهم کردن بستر فنی لازم برای اضافه شدن این سرویس در بستر اپراتور همراه اول نیز فعال گردد، ولی متاسفانه به دلیل فرآیند اداری از طرف این اپراتور زمان بندی دقیقی را نمی توان اعلام کرد. در نظر داشته باشید اقوام شما نمونه آماری مناسبی برای برآورد تعداد مشترکین سیمکارت اعتباری ایرانسل جامعه نمی باشند، فروشگاه ussd شرکت رایانمهر و نمایندگان فعلی شرکت رایانمهر دارای همین امکانات می باشد و با اجرای برنامه تبلیغاتی صحیح سود قابل ملاحظه ای را ماهانه دریافت می کنند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با شماره 02189714 تماس حاصل نمایید.
 13. گلمحمدی پاسخ دادن
  مهدیه جان و آقای علی اصغر........سلام من یک خانم مستقل هستم که حتی یک ریال از کسی نمیگیرم و 100% به درآمد خودم متکی هستم....تو این شرایط 4 ماهه که از کار قبلیم استعفا دادم...چون فقط اسم و مسئولیتش بزرگ بود...معاون مدیرعامل بودم....شاید باور نکنید ولی تو این 4 ماه از ترس بی پولی برای کاهش هزینه ها یه رژیم غذایی شروع کردم که 12 ساله امروز فردا میکردم برم سراغش !!!!!!! البته پس انداز داشتم ولی درست قبل از استعفا بابت یه چیزی هزینه کردم و من موندم و 2 میلیون که باید چند ماه کرایه خونه و تمام هزینه های زندگیمو ساپورت میکردم.... حتما میگین خب چرا بیکار موندی؟؟؟؟!!!!! هرجوری که میشد یه کاری پیدا میکردی !!!!!! ازتون میخوام اینارو از من نپرسین از خودتون بپرسین ....احتمالا منم به همون دلایلی سردرگمم که شما هستین....!! وقتی به یه کاری فکر میکنم یکی از جمله های زیر منصرفم میکنه : 1- این کارو که هر بیسوادی هم میتونه انجام بده ، من با فوق لیسانس فنی ؟؟ بیخیال شوخی نکن! 2- این کار بازنشسته هاس کار من نیست ! 3- بابا اینهمه غول تو این کارن من کجا اونا کجا ! 4- یه کاری میخوام مجبور نشم کارت بزنم ! 5- ماهی 2 میلیون نمونه نمیصرفه ! 6- خداییش این کار در شان منه آخه؟؟؟!!! 7- مگه من پیرزنم ترشی درست کنم؟؟!!! 8-...... آخرشم با یه آه جگرسوزی میگم اگه اینقددددددددددددددددددرر غرور نداشتم تاحالا کارخونه دار شده بودم!! وحالا راه حل : تصور کنید یه کار توپ دارید که شغل اصلیتونه و به اون افتخار میکنید حالا به عنوان کار دوم دنبال یه کسب و کار کوچیک هستین نه انتظار داشته باشین که عاشقش باشین ، نه سود کلان بخواین ، نه کلاس ، نه معجزه ! چون این شرط و شروط ها محدودتون میکنه.. فقط و فقط فکرو ذکرتون این باشه که به هر روشی به هر روشی به هر روشی پولتون پول بیاره ، کم یا زیاد ، گیر ندین ، شرط نذارین! واسه شروع حتما از کارای معمولی شروع کنین که هزار بار امتحان پس داده، اگه میتونین همه ی سرمایتونو یکجا نیارین وسط، خلاصه اگه واقع بین باشین بیکاری بدتر از درامد کمه .. پس شروع کنین... از ساده ترین و مطمئن ترین کار... وقتی وارد کار شدین یک دنیا آدم در کنارتون وکلی ایده تو ذهنتون پیدا میشه... اینجاس که باید از هوشت حسابی کمک بگیری.. مؤید و پیروز و شاد باشید برای من هم دعا کنید دارم یه کارایی میکنم
  • حمید پاسخ دادن
   جوابت فوقالعاده بود
 14. zohre پاسخ دادن
  من خیلی دوست دارم یک برنامه تجاری داشته باشم دردرونم یک احساس دارم ولی نمیدونم چی هست
 15. اصغر پاسخ دادن
  سلام می خواستم بدانم که با خرید فروشگاه نقره ای (که حدودا 400هزار تومان هست) ماهانه حداکثر چقدر می توانم درامد داشته باشم.لطفا نگویید که بستگی به تلاش خودتان دارد، فقط بگویید به طور متوسط ویا حداکثر چقدر درامد دارد. با تشکر
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز در حال حاضر برخی از نمایندگان ما بیش از 10 میلیون تومان در ماه در آمد دارند و برخی مبلغ بسیار ناچیزی ماهیانه دریافت می کنند در صورتی که شرایط واکذاری فروشگاه و کیفیت خدماتی که به انها داده می شود یکسان است پس همان طور که مشاهده می کنید فاکتور تعیین کننده روش تبلیغات و بازاریابی و میزان تلاش و مطالعه شما می باشد
 16. اسماعیل پاسخ دادن
  سلام من هر چی فکر میکنم روی کاغذ علاقه مندیهام مینویسم چیزی نیست که سرمایه کمتری بخواهد من این کار را قبلا امتحان کردم
 17. ذکیه پاسخ دادن
  سلام مقاله تون خیلی خوبه...من چند ساله به این فکر هستم که بخوام واسه خودم کار کنم اما تا حالا نشده..میشه یه لیست از کارهای کوچک و سرمایه اولیه شون برامون بذارین؟ ممنون میشم
 18. عباس پاسخ دادن
  سلام من چند سالی ات که در زمینه بازاریابی مشغول هستم میخواستم در زمینه راه اندازی کار و کب اینترنتی از صفر تا صد من را راهنمایی کنید چه از نظر تجهیزات و سخت افزار مورد نیاز و .............. در استان چهارمحال و بختیاری با تشکر و به امید همکاری مستمر
  • Admin پاسخ دادن
   همکار گرامی لطفا در ساعات اداری با شماره 89714-021 تماس حاصل فرمایید کارشناسان ما راهنمای شما خواهند بود
 19. وحید پاسخ دادن
  با سلام. شرکت ما با مدیریت من داره Provider میشه. واقعا هزینه هاش سرسام آوره. حق با ادمین سایته .
 20. Parvin Rad پاسخ دادن
  با سلام تمام این جملات رو با گوشت و پوست و خونم می شناسم اما هرگز اینها بدون سرمایه اولیه جواب نمی ده . بدون سرمایه چکار می خواهید بکنید مگه به شما یه محل بدون پول پیش اجاره می دن ؟ ماشین آلات مورد نیاز رو بهتون رایگان می دن؟ اینها همه شعاره . اکثر قریب به اتفاق کارآفرین ها حامی مالی داشتن اصلا کارآفرین نیستن یه شرکت ثبت کردن شدن کارآفرین. عشق به کار و توانمند بودن خیلی شرط مهمیه اما سرمایه اولیه از همه مهمتره.
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز کاملا حق با شماست، سرمایه اولیه یکی از مهم ترین ارکان راه اندازی یک تجارت می باشد ولی الزامی وجود ندارد که سرمایه اولیه همیشه پول باشد. سرمایه اولیه می تواند یک ذهن خلاق باشد، می تواند تلاش و پشتکار باشد، می تواند استفاده از فرصت ها باشد. من برای شما از تجارت فروش شارژ مثال زیاد برای ارائه دارم ولی مطلب زیر بهتر می تواند به شما نشان دهد که همیشه نیازی به داشتن سرمایه اولیه بالا برای موفق بودن در یک تجارت وجود ندارد :
   روستایی ساده، کار آفرین نمونه
 21. احمد صفار پاسخ دادن
  خیلی ممنون * ازمطالب آموزنده وارزنده تان استفاده کردم * من تازه بازنشست شده ام انرژیم بدنیستم به کارهای هنری وتمیز علاقه دارم اهل ذوق وسلیقه ام * سرمایه ام کم است به همین دلیل میخوام برم توکار نصب پرده وپارکت وکاغذ دیواری * لطفا کمک کنید
 22. هیچکس پاسخ دادن
  اگر راست میگید هزینه ای برای این کد های خرید شارژ از من نگیرید.شما فقط به فکر پول و جیب خودتون هستید درست عین سایت کتاب 57.
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز متاسفانه اپراتورها بابت دادن این کدها سالیانه هزینه بسیار هنگفتی (چند صد میلیون تومان) را از شرکت رایانمهر دریافت می کنند و شرکت رایانمهر فقط بخش بسیار ناچیزی از این هزینه را از نمایندگان خود دریافت می کند. ضمن اینکه در کنار هزینه سالیانه کدها که باید به اپراتورها پرداخت شود هزینه ایجاد نرم افزار فروش، نگهداری و توسعه آن، زیر ساخت های لازم مانند سرورها و سخت افزار و نرم افزارها، هزینه تیم های پشتیبانی نیز وجود دارد که عدد بسیار قابل توجهی می باشد و در مجموع برای راه اندازی یک فروشگاه شارژ اینترنتی هزینه بسیار بالایی می شود که فقط بخش ناچیزی از آن از نماینده دریافت می شود. شرکت رایانمهر از سال 88 به واگذاری نمایندگی اقدام کرده است و معتبرترین برند در این حوزه میباشد. در حال حاضر برخی از نمایندگان ما در ماه درآمد چند میلیونی دارند و کسب و کار خود را بر این اساس تنظیم کرده اند. ما نیز از این بابت بسیار خوشحالیم و امیدوارم تعداد این نماینده ها بیشتر و بیشتر گردد زیرا در آمد اصلی شرکت رایانمهر از فروش شارژ نماینده ها می باشد و هزینه دریافتی بابت نمایندگی حتی هزینه های راه اندازی فروشگاه را نیز جبران نمی کند
 23. جباری پاسخ دادن
  عالی هست مقالاتتون فقط به کارشناسان بگویید به سوالاتی که ایمیل می کنیم با حوصله و شرح بیشتری پاسخ دهند. ممنون
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز با تشکر از انتقاد شما، حتما این نکته به تیم پشتیبانی منتقل می گردد. لطفا بفرمایید چه سوالی مطرخ فرمودید که جواب کاملی دریافت نکردید
 24. حیدر کرار پاسخ دادن
  یک راه حل نشان دهید که ما را نسبت به خود مطمئن کند با تشکر
 25. مهدیه پاسخ دادن
  سلام.منم خیلی دوست دارم یه کسب وکار برا خودم راه بندازم.اما نمدونم چه کاری؟ خواهش میکنم کمکم کنید.
  • مجتبی پاسخ دادن
   سلام هر کاری میخاین شروع کنید این سرمایتونه که بهتون میگه چه کاری میتونید انجام بدید من تو کار پرورش قناری هستم اما چئن سرمایم کمه سالی 8 7 میلیون بیشتر ندارم یه واقعیته که سرمایه حرف اولو میزنه
   • Admin پاسخ دادن
    دوست عزیز همان طور که در این مقاله نیز ذکر شده است سرمایه یکی از مهم ترین ارکان راه اندازی یک تجارت می باشد ولی مهم ترین رکن داشتن انگیزه، تلاش و برنامه ریزی برای یک بازاریابی مناسب می باشد. زندگی نامه افراد موفق را وقتی مطالعه می کنید بیش از 90 درصد انها در ابتدای امر سرمایه اندکی داشته اند ولی پشتکار آنها سبب موفقیت آنها در تجارتشان شده است. به عنوان مثال می توانید سابقه شرکت کنتاکی و مبدع آن را مطالعه کنید. مطالعه روش های تبلیغات و بازاریابی و استفاده از ابزارهای جدید مانند شبکه های اجتماعی و اس ام اس و ایمیل مارکتینگ بسیار می تواند در رشد تجارت شما موثر باشد.
 26. علی اصغر پاسخ دادن
  سلام من هرچی فکر میکنم نمیدونم چه کاتری رو راه اندازی کنم تو رو خدا کمکم کنید
  • امین پاسخ دادن
   سلام علی اصغر هر کاری که هست فقط و فقط باید در ابتدا بهش علاقه داشته باشی و دلت براش بطپه و عاشقش باشی علاقمندیهات رو لیست کن و سپس با توجه به نیاز بازار شروع به خلق ایده کن و باتوکل بخدا شروع کن یادت باشه توکل و خلق ایده و دانش مالی مهم هستند موفق باشی.

نظر بدهید

*

* captcha