15 سخن برگزیده از 15 کار آفرین بزرگ تاریخ

15 سخن برگزیده از 15 کار آفرین بزرگ تاریخ (قسمت اول)

آنچه اینجا آورده شده است، برگزیده ای از سخنان بزرگترین کار آفرینان تاریخ بشر است. هر یک از این افراد تحولی اساسی در زندگی ما ایجاد کرده اند و امروزه به واسطه ابداع و اختراعشان هزاران نفر به صورت مستقیم یا غیر مستقیم مشغول به کار هستند.
قطعا شما به صرف خواندن این جملات تبدیل به یک کار آفرین موفق یا یک میلیونر نمی شوید ولی این سخنان ممکن است بتواند دیدگاه شما را نسبت به زندگی تغییر دهد و زمینه ساز موفقیت های آینده شما گردد.

این سخنان چکیده تجربه موفق ترین افراد تاریخ است که در قالب دو مقاله ارائه می شود آنها را از دست ندهید :

1- استیو جابز (Steve Jobs) بنیانگذار Apple:

”معیاری برای تعیین کیفیت باشید. اغلب افراد عادت ندارند عالی باشند ولی شما می توانید بهترین باشید.“

استیو جابز و اپل نیازی به معرفی ندارند. زمانی که ازApple صحبت می کنید اولین چیزی که در ذهن شما نقش میبندد کیفیت است. در دنیای دیجیتال اپل معیار تعیین کیفیت بسیاری از محصولات است و زمانی که شما می خواهید کیفیت مثلا یک گوشی موبایل را بسنجید حتما آن را با یک گوشی اپل در همان سطح مقایسه می کنید. ایجاد کمپانی ای مانند اپل که به عنوان یکی از بهترین برند ها در دنیای دیجیتال شناخته شده است فقط از فردی مانند استیو جابز با تفکری مانند آنچه در بالا آمده است امکان پذیر است. او نمی گوید برای کیفیت معیاری تعریف کنید او می گوید به گونه ای زندگی کنید که شما را به عنوان معیاری برای تعیین کیفیت بشناسند.

2- ریچارد برانسون (Richard Branson) بنیانگذار Virgin Group:

”بزرگترین علاقه مندی من در زندگی این بوده است که برای خودم هدف های دست نیافتنی قرار دهم و سپس تمام سعی خودم را برای رسیدن به این اهداف به کار بندم.“

زندگی ریچارد برانسون دقیقا براساس همین جمله بنا نهاده شده است. اگر به لیست کارهایی که او کرده و شرکت هایی که راه اندازی نموده است نگاه کنید نمی توانید باور کنید که تمام اینها را یک شخص در مدت 50 سال فعالیت کاری خود انجام داده است . او را به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه گذاران دنیا می شناسند که زمینه فعالیتش بسیار وسیع و گسترده است. از راه اندازی شرکتی برای فروش آهنگ های موسیقی تا راه اندازی یک خط هواپیمایی تا فعالیت در زمینه موبایل تا راه اندازی یک انتشارات کتاب، تا فعالیت در زمینه سلامتی و شاخه های متنوع و اغلب نا مربوط به هم . ریچارد برانسون در حال حاضر مالک بیش از 400 شرکت در زمینه های فعالیت گوناگون می باشد و سرمایه خالص وی در سال 2014 بالغ بر 5 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

3- جان دی راکفلر (John D. Rockefeller) بنیانگذار Standard Oil:

”پیدا کردن یک دوست در یک تجارت خیلی بهتر از پایه گذاری یک تجارت بر اساس یک رابطه دوستانه است.“

راکفلر را می توان از اولین میلیاردهای قرن بیستم دانست. او یکی از تاثیر گذارترین افراد در شکل گیری اقتصاد آمریکا است و از اولین کسانیست که با پایه گذاری یک شرکت نفتی وارد تجارت نفت به شکلی که امروزه وجود دارد، شده است.
این جمله راکفلر در کسب و کارهای امروزی نمود بسیاری دارد. بسیاری از افراد به صرف داشتن یک جمع دوستانه تصمیم می گیرند یک کسب و کار را شروع کنند. کسب و کاری که بر پایه یک رابطه دوستانه شروع شده باشد ممکن است کار کند ولی همواره تحت تاثیر احساسات و روابط دوستانه اشخاص گروه خواهد بود و به همین دلیل است که این شکل از تجارت ها عموما با شکست روبه رو می شود و حتی رابطه دوستانه افراد درگیر را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. پس فراموش نکنید دوستان خوب الزاما شرکای کاری خوبی برای هم نخواهند بود.

4- توماس ادیسون (Thomas Edison) مخترع لامپ :

”من هیچ وقت شکست نخوردم من فقط 10 هزار راه پیدا کردم که به هدف نمی رسید.“

بدون شک توماس ادیسون یک انسان فوق العاده و یکی از تاثیر گذارترین افراد در شکل گیری زندگی صنعتی امروزه ماست. علی رغم اینکه عمده شهرت وی برای اختراع لامپ می باشد ولی او در طول زندگی خود بیش از 1000 اختراع به ثبت رسانده است که بسیاری از آنها پایه گذار شکل گیری ابزارهایی است که امروزه ما در زندگی خود از آن استفاده می کنیم. اگر بخواهیم از دیدگاه ما به زندگی این مرد بزرگ نگاه کنیم احتمالا خواهیم گفت او برای هر موفقیتی که به دست آورده است بارها شکست خورده ولی از دیدگاه ادیسون همه اینها تجربه هایی بوده است که به او در پیدا کردن راه درست کمک کرده اند. اگر شما یاد نگیرید که به اشتباهات خود به عنوان یک معلم نگاه کنید هیچ وقت به موفقیت نخواهید رسید.

5- ری کراک (Ray Kroc) رئیس افسانه ای مک دونالد :

”شانس با تلاش ارتباط مستقیم دارد. هر چه قدر بیشتر تلاش کنید خوش شانس تر خواهید بود. “

ری کراک رئیس افسانه ای مک دونالد و کسی که مک دونالد را به غول صنعت رستوران های فست فود در دنیا تبدیل کرد، طعم موفقیت را در دهه ششم زندگی خود چشید. او برای رسیدن به موفقیت 30 سال تلاش کرد و زمانی به موفقیت رسید که شاید از نظر خیلی ها زمانی برای بازنشستگی باشد.
اگر در حال حاضر مک دونالد با ارزشی بالغ بر 35 میلیارد دلار در بیش از 110 کشور دنیا با 35 هزار شعبه و بیش از 440 هزار کارمند مشغول فعالیت است تنها به این دلیل است که فردی مانند ری کراک با تفکر “شانس یعنی تلاش” در راس آن بوده است. پس اگر فکر می کنید که در زندگی انسان خوش شانسی نیستید به میزان تلاش خودتان نگاه کنید.

6- دونالد ترامپ (Donald Trump) رئیس سازمان ترامپ :

”گاهی اوقات شما با شکست در یک نبرد، راهی برای پیروزی در جنگ پیدا می کنید. “

دونالد ترامپ تاجر، سرمایه گذار، نویسنده و مجری مطرح امریکایی است که کار خود را با سرمایه گذاری در بازار املاک امریکا شروع کرد و کم کم دامنه فعالیت خود را گسترش داد و تبدیل به یکی از ثروتمند ترین افراد جهان گردید.
زندگی ترامپ دقیقا تعبیری از جمله ایست که در بالا آورده شده است. او در سال 1990 و در اوج شهرت و ثروت به دلیل عدم توانایی در بازپرداخت وام 2 میلیارد دلاری بر شکست شد و اگر چه در اثر این اتفاق اکثر دارایی خود را از دست داد ولی دوباره به دنیای تجارت بازگشت و حتی به موفقیتی بیشتر از قبل دست یافت. وی روش خود را برای عبور از بحران و بازگشتن به اوج در دو کتاب “هنر بقا” و “هنر بازگشت” به نگارش در آورده است.

7- بیل گیتس (Bill Gates) بنیانگذار Microsoft :

”موفقیت یک معلم فریبکار است . او به افراد باهوش تلقین می کند که شما هیچگاه اشتباه نمی کنید. “

جمله ای بسیار زیبا از یکی از موفق ترین و ثروتمندترین افراد دنیا. موفقیت ها بسیار کمتر از اشتباهات به ما درس میدهند زیرا موفقیت می تواند این حس را در ما به وجود آورد که راه بهتری برای انجام کاری که در آن موفق بوده ایم وجود ندارد و این بزرگترین دلیلیست که اغلب افراد از یک حدی بیشتر پیشرفت نمی کنند.
گیتس بعد از کناره گیری از مدیریت مایکروسافت نیز دست از تلاش بر نداشت و به موفقیت های قبلیش در مایکروسافت قانع نشد. او به همراه همسرش بنیاد بیل و ملیندا گیتس را تاسیس کرد که در حال حاضر بزرگترین بنیاد خیریه دنیا می باشد. حجم کمک های بشر دوستانه این بنیاد به بیش از 34 میلیارد دلار می رسد ولی با اینحال همچنان بیل گیتس جزو 5 ثروتمند برتر دنیا می باشد.

امیدواریم قسمت اول این مقاله برای شما مفید و جذاب بوده باشد. قسمت دوم مقاله را می توانید از اینجا مطالعه کنید.

شما هم نظرات خود را در خصوص این مقاله با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط :

10 طرز تفکری که به شما کمک می کند تبدیل به یک کار آفرین شوید

 1. arman پاسخ دادن
  سلام خیلی عالی بود مرسی
 2. جراحی بینی پاسخ دادن
  مطالب بسیار زیبا و جذاب بودن مر30 از سایت زیباتون
 3. fateme پاسخ دادن
  سلام. ممنون از جملات تاثیر گذار و قشنگتون.
 4. hassan homayooni پاسخ دادن
  کارشما بسیار جالب وارزشمنداست کمال تشکر رادارم. موفق باشید.
 5. Fatima پاسخ دادن
  دوستانی که آمريکا رو با ايران مقايسه مي کنن آمريکا هم در اثر تلاش مردمش آمريکا شده. اگر ما ايرانيها هم تلاش و کوشش اونها را داشتيم ما هم الان قطب اول اقتصاد در دنيا بوديم نه يک جهان سومی. تلاش این مردم با ما ايرانيها اصلا قابل قياس نيست قبول کنين ما ايرانيیها مردم پرتلاشي نيستِم و نبوديم.
 6. mehr پاسخ دادن
  عالي بود،
 7. سعید پاسخ دادن
  سلام واقعا" عالی بود وبسیار ممنون
 8. یلدا پاسخ دادن
  مرسی خیلی آموزنده بود
 9. امیرحسین پاسخ دادن
  آیفون 4------->با لمس ناحیه ای از کنار گوشی تماس تلفنی به طرز عجیبی قطع می شود. آیفون 6------->با وارد آمدن فشار به گوشی گوشی کاملا خم می شود. سیستم عامل جدید ارائه شده برای Mac---------->کلکسیونی از باگ های نرم افزاری خب دوستان می بینید اپل چگونه معیاری برای سنجش کیفیت است!
 10. نادر پاسخ دادن
  با سلام و ممنون از مرقومه بذر خوب و آبیاری و نگهداری 20 باید شرایط خاک بهینه باشد تا محصول خوب به بار آید بزرگترین شانس این عزیزان 1- بهره بانکی نیم در صد نه 36% ..... 2- کالای آمریکایی برای عرضه به جهان دومی و سومی نیاز به تبلیغ ندارد 3- دولت مانع ایجاد نمیکند بلکه بعلت اشتغال زایی بینهایت کمک میکند 4- ارشاد و نیروی انتظامی و اماکن و بهداشت و امر به معروف و انواع اقسامی از موانع در راه تولید و بنگاههای اقتصادی و خدماتی قد علم نمیکنند 5- ضرر و زیان وارده از ندانم کارد موانع اونجا پرداخت اینجا برای دوباره شروع کردن زیر میزی و ...................................... تا صبح بنویسیم تفاوتها هست
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز هیچ کس منکر تفاوت های موجود در اقتصاد دو جامعه مختلف نمی شود ولی تکیه اصلی تمام این افراد بر تلاش و درس از شکست ها بوده. در حال حاضر در کشور ما نیز نمونه های بسیار موفقی وجود دارند که با بهره گیری از تلاش خود تبدیل به یک کار آفرین نمونه شده اند
 11. رئیسی پاسخ دادن
  سلام.ممنون از اینکه جملات زیبا و کاربردی ایمیل می کنید.بسیار عالی بود.
 12. javad پاسخ دادن
  سلام.متشکرم واقعا تاثیرگذاره
 13. واقعا دستتون درد نكنه . من يكي كه كپي كردم گذاشتم داخل سايت البته با ذكر منبع
 14. آموزنده و بسيار بسيار مفيد بود ممنون و سپاس از شما
 15. واقعا عالي بود ... با اجازتون من با ذكر منبع كپي ميكنم
 16. سعید تعالی پاسخ دادن
  آفرین. جالب بود. بعضی هاشو باید به خاطر سپرد.
 17. علی یاور شورچه پاسخ دادن
  با سلام وتشکر از سایت رایانمهر_ واقعا جالب بود
 18. mahtab پاسخ دادن
  سلام دوستان قرار نیست که همه مالتی میلیادر باشد من یک دانشجو هستم می خواستم دکتری بدم همه می گفتن سخته ولی یک شب توخونه تنها بودم حدود نیم ساعت فکر کردم بعدش برنامه ریختم حالا از دکتری اسمم امده بدون برنامه و بدون تلاش با حرف های ادم های تنبل نمیشه موفق شد درکمترین مدت با بیشترین تلاش بهترین رتبه اگه باور نمی کنین خودتون امتحان کننید برنامه تلاش هدف
  • Admin پاسخ دادن
   آفرین به شما که به جای گوش کردن به حرف های آدم های همیشه مایوس با تکیه بر تلاش و کوششتون مفقیت رو برای خودتون معنی کردین. امیدوارم در همه مراحل زندگیتون موفق باشید
 19. بهفر ثقفیان پاسخ دادن
  مطالب فوق بسیار خوبند وواقعا مصداق همین مثال خودمان که می گوید **خواستن توانست است**واین افراد کسانی هستند که از موقعیت ها درست وبموقع استفاده کردند .انسان بجای نشستن وگریه کردن بهتره بلندشه وفعالیت نوی راآغاز کنه وباید بگم تمام این افراد ومشابه اینها یکروزه بهدف هایشان نرسیدند بلکه از خواب وخوراکشان ولذتهای اطراف شان زدند تا راکفلرو ریچارد برانسون .... شدند.باشد که ما نیز دنباله رو راه پیغمبر خودمان باشیم که فرمودند برای آموزش حتی اگر شده چین بروید
 20. خضرا پاسخ دادن
  سلام ، جملات آموزنده و عالی بودند، با این جمله خیلی موافقم : "شانس با تلاش ارتباط مستقیم دارد. هر چه قدر بیشتر تلاش کنید خوش شانس تر خواهید بود. "، که متاسفانه خیلی از ما وقتی به اندازه کافی تلاش نمی کنیم شرایطی که برامون پیش میاد رو به همه چی توی این عالم نسبت می دیم جز تلاش نکردن خودمون. از دوستان رایانمهری بسیار سپاسگزارم.
  • Admin پاسخ دادن
   دقیقا درسته دوست عزیز. "شرایطی که برامون پیش میاد رو به همه چی توی این عالم نسبت می دیم جز تلاش نکردن خودمون."
 21. javad پاسخ دادن
  ممنون- عالی بود
 22. پوریا پاسخ دادن
  این حرفا همش کشکه، تنها یه عده می تونن پولدار شن اونم انقد سریع که نمی فهمن چی شد، همش شانسکی و کشککی، میگین نه آمار بی پولا را کنار پولدارا بذارین ، اگه پولدار شدن راحت بود که الان همه پولدار بودن
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز حداقل تو هیچ کدوم از این جملات یا زندگینامه های مختصری که ذیل آنها اومده حرفی از راحت پولدار شدن زده نشده بلکه اتفاقا همگی تاکید بر تلاش، پشتکار و درس گرفتن از شکست ها دارند. این افراد نمونه هایی هستند که با اتکا بر توانایی های خود به موفقیت رسیده اند و حداقل همین چند نمونه ناقض حرف شما می باشند
  • mahdi پاسخ دادن
   سلام. تو داری با باورهات زندگی میکنی. اگه میگی نمیشه، خب نمیشه. و اگه بگی میشه، خب میشه. 100 درصد میشه. زندگی ما حاصل اندیشه ماست. من از بچه های سایت نیستم. یه هموطن. دوستدار شما مهدی.
 23. امیر پاسخ دادن
  خیلی خوب و مفید بود. مخصوصا شعار ادیسون. ممنون از مطلب مفیدتون
 24. کیومرث پاسخ دادن
  عالی بود.معرفی وراههای موفقیت کارافرینان ایرانی راهم اعلام بفرمایید.
 25. رضا براتی پاسخ دادن
  بسیار عالی بود ... برای همه عزیزان ایشارژ سایت و بچه های ایران خودمون ازوی موفقیت و سر بلندی دارم
 26. محمدl پاسخ دادن
  سلام توپ بود......منتظر بعدی ها هستیم.....ممنون
 27. maedeh پاسخ دادن
  واقعا عالی و درست بودن.
 28. مسعود پاسخ دادن
  خیلی خوب بود.
 29. maral پاسخ دادن
  ولی توی مملکت ما امکان نداره ، نمونه اش مه آفرید خسروی بود که اگه امروز وجود داشت می تونست یه ریچارد برانسون باشه.
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز به زودی از کار آفرینان برتر ایرانی هم مطالبی درج خواهیم کرد
 30. امیر پاسخ دادن
  سلام، خیلی زیبا و آموزنده بود، در مورد این سخنان هرچه بیشتر فکر کنیم بهتر نتیجه میتونیم بگیریم تا انسان موفق تری باشیم.
 31. فخرالدین پاسخ دادن
  به نام الله سلام. کاش از دو تا ایرانی هم مثال می زنید، که من بتونم جوابشون را بدم.... دقت کردید که هیچ کدوم ایرانی نبودند........ شما این عامل بسیار مهم را نادیده می گیرید... جایی که استعداد و نبوغ نخبگان را از بین می برند و مجالی برای شکوفایی آن نمی دهند... اما اگر رابطه ی خیلی قوی داشته باشی، حتی اگه جلبک هم باشی، تبدیل به نخبه نما خواهی شد.... روی حرفم هستم... شما اگه از یک ایرانی مثال اوردید، من خودم جوابشو می دم
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز به زودی از کار آفرینان برتر ایرانی هم مطالبی درج خواهیم کرد
  • مسعود پاسخ دادن
   حرف شما درسته. ولی ما هم تا جایی که می توانیم تلاش نمی کنیم. شما اگر آخر شب ها برنامه پایش رو از تلویزیون تماشا کنید متوجه میشید که عده ای ایرانی هم هستند که توی این شرایط به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرده اند.
 32. بهاره پاسخ دادن
  با سلام ، مقاله بسیار ارزشمندی بود با تشکر از ارسال این مقاله. جمله های بسیار زیبایی بود که میتونه به زندگی همه ما کمک کنه .
  • mitra پاسخ دادن
   با سلام جملات قشنگی بود اما تو ایران کاربرد نداره خودتونم میدونید اینجا اگه همچین ثروتی داشته باشی باید به مقامات پاسخگو باشی.
 33. masoud پاسخ دادن
  mamnoonam
 34. narges پاسخ دادن
  بسیار عالی
 35. ایشارژ سایت پاسخ دادن
  ری کراک (Ray Kroc) رئیس افسانه ای مک دونالد : ”شانس با تلاش ارتباط مستقیم دارد. هر چه قدر بیشتر تلاش کنید خوش شانس تر خواهید بود. “
 36. مهر پاسخ دادن
  سلام به همه دوستان مطالب بالا عالی بود وآدم رو به فکر وامیداشت که چرا ما به انداژه آنها موفق نمیشویم؟؟ خیلی از جوانها مث خود من فکر می کنیم که موفقیت باید در خونمونو بزنه و بیاد تو....اما نه......ما باید بدنبالش بریم. موفقیت مانند عسل شیرین اما میتونه مانند سراب فریب انگیز باشه. اما موفقیت بعد شکست شیرینتر از عسله..... پایدار و سر افراز باشید.
 37. peyman پاسخ دادن
  OK
 38. مرجان پاسخ دادن
  سلام ممننننون از پیامتان
 39. GPG پاسخ دادن
  ”من هیچ وقت شکست نخوردم من فقط 10 هزار راه پیدا کردم که به هدف نمی رسید.“ الان به این نتیجه رسیدم که توماس ادیسون خیلیییی باحالتر از شخصیتی هست که قبلاً فکر میکردم... جملات خیلییی توپی بودند، به اندازه 7000 کیلوکالری انرژی گرفتم!! مرسیییییی :)
 40. بهنام پاسخ دادن
  سلام جملات بسیار آموزنده ای بود متشکرم
 41. وهاب بهداد پاسخ دادن
  سلام خسته نباشين.خوبين ؟ جالب بودن و اموزنده.اميدوارم همچنان بتونين بااين عبارات جالب به واقعيت و موفقيت هاي زندگي نزديك تر شيم.آمين.موفق باشين.يا حق
 42. ایشارژ سایت پاسخ دادن
  درست آن زمانی که تصمیم می گیرید که از ادامه راه منصرف شوید، از آنچه تصور می کنید به مقصد نزدیکترید. باب پارسنز، بنیانگذار Go Daddy مطالب فوق العاده ارزشمندی بودند (y)
 43. احدنظرلطفی پاسخ دادن
  سلام فقط حرکت.
 44. وحید پاسخ دادن
  عالی بود.ممنون از زحماتتون
 45. sara پاسخ دادن
  کارشما بسیار جالب وارزشمنداست کمال تشکر رادارم. موفق باشید.
 46. سید امیر پاسخ دادن
  خیلی ممنون بسیر عالی بود دوست عزیز
 47. خسرو پاسخ دادن
  واقعا عالی بود.روحیه گرفتم.خیلی ممنون
 48. mch پاسخ دادن
  با سلام ممنون بابت مطالب اموزنده
 49. mch پاسخ دادن
  باسلام ممنون از شما بخاطر مطالب اموزنده تان
 50. بهرام پاسخ دادن
  خوب بود
 51. حمید رضا پاسخ دادن
  بسیار عالی...خواستن توانستن است.....فقط خواستن
 52. يونس پاسخ دادن
  روحيه ميده خوب بسيار خوب
 53. يونس پاسخ دادن
  اين كارهاتون به ما روحيه ميده خوب و بسيار خوب
 54. arman پاسخ دادن
  احســـــــنت بسیار عالی
 55. مصطفی پاسخ دادن
  سلام... اینا حداقل هزارتون واسه کار داشتن من ک حتی یک ریالم ندارم باید چیکار کنم... حتی تو سایت شما ثبت نام کردم خریداری کنم ازتون ولی در توانم نبود پرداخت.... من مشکلم اینه شما اگه میتونین کمک کنین....
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز کاملا حق با شماست، سرمایه اولیه یکی از مهم ترین ارکان راه اندازی یک تجارت می باشد ولی الزامی وجود ندارد که سرمایه اولیه همیشه پول باشد. سرمایه اولیه می تواند یک ذهن خلاق باشد، می تواند تلاش و پشتکار باشد، می تواند استفاده از فرصت ها باشد. من برای شما از تجارت فروش شارژ مثال زیاد برای ارائه دارم ولی مطلب زیر بهتر می تواند به شما نشان دهد که همیشه نیازی به داشتن سرمایه اولیه بالا برای موفق بودن در یک تجارت وجود ندارد :
   روستایی ساده، کار آفرین نمونه
 56. بهنام پناهپوری پاسخ دادن
  سلام ممنون از راهنماییتون مطالب تاثیرگذار است
 57. معصومه بوهره پاسخ دادن
  واقعاهرشکستی مقدمه پیروزی،ودقیقا تمام کسانی که امروز باعث میشن به عنوان سرلوحه بهشون نگاه کرد وراهشون ادامه دادشکستهایی تجربه کردن که نه تنهااز زمین خوردنشون هراس نداشتن بلکه مقاوم تراز قبل پابرعرصه پیروزی نهادن.
 58. ستاره پاسخ دادن
  عالی بود
 59. احسان اسدی پاسخ دادن
  سلام....بنده فعالیتم در بورس هست و چند باری ضرر کردم ولی با خوندن این جملات زیبا کلی انرژی گرفتم...نه تنها ناامید نشدم بلکه به این نتیجه رسیدم این شکست ها منجر به خبره شدن من در کارم میشود....دمتون گرم اساسی
 60. حسین فلاحتکار پاسخ دادن
  امیدوارم بهش.... بس من میتونم
 61. احسان پاسخ دادن
  EXCELLENT
 62. امین پاسخ دادن
  عالی و اثر گذار بود خیلی ممنون
 63. باران پاسخ دادن
  احسنت....عالی بود
 64. منوچهر حبیبی پاسخ دادن
  بسیار زیبا بود . ممنون از ارسال این متن آموزنده
 65. آرمان پاسخ دادن
  موضوع انشاء: در آینده می خواهید چکاره شوید؟ بنام خدا "بابک زنجانی" پایان مطالب عالی بودند ممنون ک هستید
 66. 1 پاسخ دادن
  عالی بود
 67. علی پاسخ دادن
  عالی بود! ممنون :-)
 68. محسن پاسخ دادن
  سلام دمتان گرم عالی بود / پیام من به بزرگترین کارآفرین ها (جرات دارین بیاین ایران اون موقع سخن برگزیده بدید)
  • Admin پاسخ دادن
   دوست عزیز در خود ایران هم کار آفرینان بزرگی وجود دارند که به امید خدا به زودی در مورد آنها هم خواهیم نوشت
   • shahram پاسخ دادن
    سلام من دانشجو آلمان هستم و علاقه زیادی به یادگیری بورس دارم و در حال حاضر هم ایرانم میشه باهاتون آشنا بشم لطفا؟ میشه به من ایمیل بزنید؟ تشکر
    • Admin پاسخ دادن
     دوست عزیز زمینه کاری شرکت رایانمهر در خصوص بورس نمی باشد و برای کسب اطلاعات در خصوص بورس باید به شرکت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند مراجعه فرمایید. برای آشنایی با زمینه کاری شرکت رایانمهر به لینک زیر مراجعه کنید :
     زمینه فعالیت شرکت رایانمهر
  • مریم ع پاسخ دادن
   آقا محسن خیلی پیامت باحال بود آفرین. بسیار خوشمان آمد خخخخخخخ
 69. محسن پاسخ دادن
  سلام دمتان گرم عالی بود
 70. فاطمه پاسخ دادن
  ممنون خیلی خوب بود.
 71. مهشید مرتضوی نائینی پاسخ دادن
  سلام: مرسی، فوق العاده بود.ممنون که برایم این مقاله را فرستادید.
 72. mohsen پاسخ دادن
  سلام. دست شما درد نکنه بسیار جملات خوب و آموزنده ای بود . جذب پر انرژی امید بخش و در عین حال نکات ظریفی بود . ”من هیچ وقت شکست نخوردم من فقط 10 هزار راه پیدا کردم که به هدف نمی رسید.“

نظر بدهید

*

* captcha